SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar 15618119
nr 1561 8119
Saltkar
silver, Danmark, "GI. GABF", Tidigt 1900-tal. Diameter: 7,5 cm, höjd: 5,5 cm, vikt: 70g
måndag 4 september 2023
kl 18:01:26
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.